Идеалниот тим на „Ла Лига“: Каде се играчите на Барса? (ФОТО)

Каталонскиот гигант кој е бранител на титулата во шампионатот беше изненадувачки поразен со 0:1, голот беше дело на Ариц Адуриз.

Реал и Атлетико Мадрид запишаа победи, а „кралевите“ за првпат после 818 дена се најде пред Барса на табелата.

marca.com

Шпанската „Марка“ го избра најдобриот тим на првото коло, а интересно е тоа што нема ниту еден фудбалер од редовите на Барселона.

По двајца играчи имаат Севиља и Виљареал, а по еден Осасуна, Алавес, Ваљадолид, Реал Мадрид, Атлетик Билбао, Мајорка и Атлетико Мадрид.

Во идеалниот тим на првото коло на „Ла Лига“ се наоѓаат: Рубен, Регилон, Марипан, Салису, Хесус Навас, Казорла, Крос, Мои Гомез, Адуриз, Дани, Жоао Феликс.

Прочитајте и...  1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат