Ибраими и донесе триумф на Шкендија

Македонските екипи продолжуваат со контролните натпревари пред настапот во квалификациите за ЛШ и ЛЕ со половичен ефект. Шампионот Шкендија со 1:0 ја совлада екипата на Жилина од Словачка, додека Академија Пандев доживеа убедлив пораз од 1:4 од албанскиот тим Теута.

Стрелец на единствениот гол за Шкендија беше македонскиот репрезентативец Бесарт Ибраими во 39. минута и покажа дека ќе биде големо засилување за шампионот откако поголем дел од минатата сезона пропушти поради повреда.  Шкендија во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите ја очекува естонскиот Номе Калју.

Претставникот во Лигата на Европа, Академија Пандев доживеа убедлив пораз од 1:4 од албанскиот тим Теута. Единствениот гол за А. Пандев го постигна Дориев, додека Бушиќ на два пати и по еднаш Калаку и Бечас погодија за Теута.

Прочитајте и...  И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат