7 C
Скопје

Ибрахимовиќ со интересен одговор зошто не може да биде тренер

Златан Ибрахимовиќ постигна 16 голови за Милан на 20 натпревари оваа сезона и на 39-годишна возраст е еден од најдобрите европски напаѓачи.

Тој се уште е физички моќен и покрај ситните повреди сезонава. Швеѓанецот сè уште не размислува за пензија.

Тој не донесе одлука што ќе прави по завршувањето на играчката кариера.

Според последните изјави, едно е сигурно, не го привлекува тренерската работа.

– Невозможно е да се биде тренер. Би удрил најмалку двајца играчи во текот на натпреварот и осуммина по натпреварот – вели Ибра за шведските медиуми.

Прочитајте и...  Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Поврзани вести

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ауфидерзен“ и за Дортмунд, Реал закажа полуфинале со Челси!

Слободен печат

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Остави Коментар