Ибрахимовиќ се враќа во Серија А, не смее да го одбие болниот пријател

Италијанските медиуми се убедени дека во филмско сценарио Златан Ибрахимовиќ ќе се врати во Серија А. Неговиот менаџер Мино Рајола ја прифати понудата, и сега останува да се согласи самиот фудбалер да потпише за Болоња.

Сопственикот на Болоња, Џо Сапуто му понуди осум милиони евра за 18 месеци, а сумата ќе ја обезбедат спонзорите.

Иако ниту неговиот сегашен клуб Лос Анџелес галакси не се откажува, му нуди нов договор тежок седум милиони долари по сезона,но клучен фактор во изборот на новиот клуб на Швеѓанецот ќе биде Синиша Михајловиќ.

Србинот се бори се тешка болест, леукемија, а Болоња се наоѓа во средината на табелата во Серија А, но игра многу подобро кога Михајловиќ седи на клупата. Тој моментно се наоѓа во болница на трет циклус лечење со хемотерапија.

Прочитајте и...  Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Самиот Ибрахимовиќ изјави дека не може да го одбие својот пријател кој му беше и тренер во Интер.
– Миха ме повика и ми рече да дојдам во Болоња. Сите ќе трчаат, а мое ќе биде да давам голови – изјави Ибрахимовиќ.

Прочитај повеќе

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат