Ибрахимовиќ е „гладен“ за ново Скудето!

Златан Ибрахимовиќ во интервјуто за италијанскиот весник „Ла газета дело спорт” говореше на многу теми поврзани со италијанскиот фудбал и ја одвои опцијата дека би можел да направи „кам-бек“ во Серија А.

Шведскиот интернационалец сега го носи дресот на американскиот клуб Лос Анџелес галакси, а 38-годишниот Ибра кој играше за Јувентус, Интер и Милан во декември ќе биде слободен агент.

– Имам 38 години, но играм со ист ентузијазам и желба за победа како кога бев дете. Италија е мој втор дом. Ако се вратам, би играл за тим кој се бори за скудетото. Можам да придонесам за титула, не сакам да ме гледаат како атракција, како животните во зоолошка градина – рече Ибрахимовиќ.

Прочитајте и...  Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Додаде и дека Јуве е фаворит и сезонава за титулата во Италија, но во Лигата на шампионите е поинаку и не зависи сè од потенцијалот на тимот, туку и од други фактори.

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат