Ибрахимовиќ: Ако нема 70.000 навивачи, не играм - Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ако нема 70.000 навивачи, не играм

Златан Ибрахимовиќ утре на „Сан Сиро“ ќе го има дебито бо во дресот на Милан.

Швеѓанецот во петокот и официјално по пауза од седум ипол години, се врати во Милан што предизвика еуфорија кај навивачите. Швеѓанецот им упати предизвик на фановите иако најавија дека на „Сан Сиро“ и дуелот против Сампдорија утре ќе го следат 60.000 гледачи.

„Колку навивачи се очекуваат утре на „Сан Сиро“? 60.000? Сакам најмалку  70.000 инаку нема да играм“, на шега изјави Ибрахимовиќ.

Прочитајте и...  Поранешен боксерски шампион смета Земјата е рамна плоча

Прочитај повеќе

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет − 5 =

Прочитај повеќе

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат