Ибра и официјално се раздели со ЛА Галакси (ФОТО)

Шведскиот фудбалски ас го потврди своето заминување од американскиот МЛС клуб на својот „Твитер“ профил.

– Дојдов, видов, освоив. Ти благодарам ЛА Галакси што ме натера повторно да се чувствувам жив. Го сакавте Златан, ви го дадов Златан. Нема на што. Приказната продолжува…Сега вратете се да гледате бејзбол – напиша 38-годишниот Ибра на Твитер.

Ибрахимовиќ во Лос Анџелес Галакси дојде минатата година, а во сезоната постигна 31 гол во исто толку одиграни натпревари.

Прочитајте и...  Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Сеуште не е познато дали и каде Швеѓанецот ќе ја продолжи фудбалската кариера.

Досега неколку европски клубови покажаа интерес за неговите услуги, меѓу нив се Наполи на нашиот Елиф Елмас, како и поранешните клубови Милан и Манчестер јунајтед.

Прочитај повеќе

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат

Федерер ќе игра тенис и во наредната година

Слободен печат

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат

Тодоров останува уште една сезона во Крајова

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА попушти под притисокот на Манчестер Сити и Барселона

Слободен печат

Челси жртвува шестмина за да дојде до потписот со Хаверц

Слободен печат

Суарез трет најдобар стрелец во историјата на Барса

Слободен печат

Матиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат

Уште една НБА екипа го затвори тренинг центарот поради коронавирус

Слободен печат

Личен рекорд на Меси по бројот на асистенции во „Ла Лига“

Слободен печат