16.8 C
Скопје

Ибра: Доколку Погба сака да си оди, пуштете го!

Летово доста се говори околу неговата иднина, дали ќе остане на „Олд Трафорд“ или пак една од понудите кои доаѓаат од Реал Мадрид и Јувентус.

И самиот играч истакна дека има желба да си замине од Јунајтед сигнализираше дека сака да го напушти „Олд Трафорд, а според шведската фудбалска легенда Златан Ибрахимовиќ, клубот мора да ја исполни неговата желба.

– Доколку тој не сака да остане, нема смисла да го задржат. Ако сака да игра на друго место, нека оди. Искористете ја ситуацијата и донесете играч кој сака да игра овде. Во соблекувалната, играчите се почитуваат едни со други, се разбираат едни со други. Секој клуб треба да се грижи доколку има фудбалер кој не сака да биде таму затоа што нема да дава 100 или 200 проценти. Дури и ако игра на ниво, ако не сака да остане, ситуацијата е доста подмолна. Клубот треба да ја најде најдобрата опција во оваа ситуација – рече Ибрахимовиќ.

Ваков сличен совет изминатиот период имаше и Марко Верати за својот досегашен соиграч од редовите на ПСЖ, Бразилецот Нејмар кој се поврзува со враќање во Барса.

Поврзани вести

 „Слободен печат“ во Букурешт: Нема причини за разочараност

Слободен печат

Циципас на пет минути пред стартот на финалето против Ѓоковиќ дожна тажна вест

Слободен печат

ВИДЕО: Бразил со рутинска победа на стартот на Копа Америка

Слободен печат

ВИДЕО: „Метла“ за Денвер, Јокиќ исклучен

Слободен печат

Јанис го возврати ударот, Милвоки ја стопи предноста на Бруклин

Слободен печат

Пандев стана вториот најстар фудбалер кој постигнал гол на ЕП

Слободен печат

Остави Коментар