Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Форбс минатата недела ја тргна ријалити-ѕвездата Кајли Џенер од листата на најмлади милијардери, откако протекоа детали дека станува збор за мрежа од лаги.

Семејството Џенер додаде неколку работи на листата на Кајли, со цел да ја прикажат како најмладата милијардерка, но се испостави дека кралицата на кармините има „само“ 900 милиони долари.

EPA-EFE/RINGO CHIU

Само минатата година Кајли потрошила повеќе од 130 милиони долари, а парите ги вложила во недвижности и во приватен авион. Пред да започне пандемијата на коронавирусот, Кајли си купила авион вреден меѓу 50 и 70 милиони долари, пишува Дејли мејл. Пет милиони годишно и се потребни само да го одржува авионот.

EPA-EFE/NINA PROMMER

Најмногу потрошила во април годинава кога купи вила вредна 36,5 милиони долари во луксузниот кварт Холмби Хилс. Купила и парцела покрај вилата вредна 15 милиони долари. Си набавила и земјиште во близина на Палм Спрингс за 3,25 милиони долари, каде што планира да изгради ексклузивен клуб.

Прочитајте и...  Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)
EPA-EFE/JUSTIN LANE

Освен што е великодушна кон себеси, Кајли се грижи и за хуманитарните акции, па донирала милиони долари за здруженијата погодени од коронавирусот.

Од друга страна, нејзините славни сестри се загрижени поради тоа што Кајли толку троши. Извор близок до кланот Кардашијан-Џенер истакнува дека нејзините постари сестри се загрижени бидејќи Кајли не разбира колку е лесно да се потрошат тешко заработените пари.

EPA-EFE/JUSTIN LANE

Прочитај повеќе

Науката одлучи! Принцезата Дајана е најубавата благородничка на сите времиња

Слободен печат

Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Топ книги од македонските писателки Бужаровска, Димковска и Пармаковска

Александар Маџаровски

Ели Гулдинг се враќа на сцената: Отворено за психичкото здравје и вознемиреноста

Слободен печат

2000 милиграми витамин Ц дневно за заболените од ковид-19

Слободен печат

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат