И ВО ДОБРО И ВО ЗЛО: Немаат скршена пара, но сепак ќе се венчаат повторно – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

И ВО ДОБРО И ВО ЗЛО: Немаат скршена пара, но сепак ќе се венчаат повторно

Таа беше со него додека ја градеше својата империја, но и кога се појавија првите проблеми.

Животот на Џулс Оливер е пред камерите исто време колку што и Џејми Оливер е јавна личност.

Нејзе ја знаеме уште од првата епизода на неговото прво шоу. Популарниот готвач неодамна целосно банкротираше и ги затвори сите свои ресторани, а должи и 71,5 милиони фунти.

Тој и Џулс имаат пет деца, а секогаш велат дека сакаат уште повеќе. Според нејзе, конечно дошло времето семејството да ѝ е на едно место и да одморат од динамиката на досегашниот живот.

Таа беше со него додека ја градеше својата империја, но и кога се појавија првите проблеми. Сепак, никој не очекувал банкрот, особено не 1.300 вработени во неговите ресторани и кујни.

Џејми и Џулс се венчаа во 2000 година, а заедно се уште од тинејџерска возраст. Следната година тие прославуваат 20-годишнина од бракот и решиле по тој повод да ги обноват брачните завети и повторно да се венчаат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close