6 C
Скопје

И „викингот“ се разочара од Трамп: Ме предаде

На почетокот од оваа недела, пред да ја напушти претседателската канцеларија, Доналд Трамп сè уште се тешеше дека и покрај сè, неговите поддржувачи сè уште го сакаат. Сепак, се чини дека, откако ги изгуби претседателските овластувања, дури и еден од неговите најпознати поддржувачи го напушти.

Адвокатот на Џејкоб Ченсли, попознат како „шаманот на Кјуанон“, односно човекот кој со крзно и рогови упадна во Конгресот, рече дека неговиот клиент се чувствува предаден.

– Ченсли длабоко жали, не само затоа што претседателот го изневери, туку и затоа што се стави во позиција каде што донесуваше одлуки што не требаше да ги донесе, рече адвокатот Ал Воткинс, пишува Дејли Бист.

Чeнсли беше уапсен по немирите, а минатата недела го молеше Трамп за помилување. Сепак, тој не го доби помилувањето.

Прочитајте и...  Почнаа дискусиите за полесно аплицирање и исплата на поддршката за производствените компании

Извор: Индекс хр

Поврзани вести

Бурна ноќ за полицијата и инспекторите: Испразнета салата Јане Сандански – 150 навивачи од трибините испратени дома

Мирослава Бурнс

Стефоска: Охрид треба да биде стратешка цел и грижа на сите

Слободен печат

Започна евакуацијата на жителите: Нов силен земјотрес со јачина од 8,0 степени близу Нов Зеланд

Слободен печат

ВИДЕО: Почина пензионираниот владика Атанасије

Илинка Иљоска

Николовски: Не гледам јасен бенефит од графата за етничка припадност

Слободен печат

Италија ги одложува локалните и регионални избори: Драстично е зголемен бројот на новозаболени од ковид- 19

Слободен печат

Остави Коментар