И тоа се случи: Трамп ја бранеше лутата ривалка Пелоси! – Слободен печат
ВестиПланета

И тоа се случи: Трамп ја бранеше лутата ривалка Пелоси!

Окасио Кортес ја обвини Пелоси дека ги критикува и дискриминира сите жени кои се од црната раса.

Претседателката на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, доби неочекувана поддршка – Од претседателот Трамп! И тоа во својата борба со новите демократи.

Републиканецот Доналд Трамп застана во одбрана на Пелоси и рече дека Александра Окасио-Кортес од Њујорк треба да се однесува кон Пелоси со „почит“. Трамп, исто така, истакна дека Пелоси „не е расист“.

Окасио Кортес ја обвини Пелоси дека ги критикува и дискриминира сите жени кои се од црната раса.

Тензиите меѓу Пелоси и поедничени млади, напредни демократи во Претставничкиот дом неодамна пораснаа во јавноста и претставуваат вистинска закана за единството во партијата, пренесуваат американските медиуми.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close