И ТОА ИМА: Градоначалникот на Лесковац го прослави третиот роденден на својот докторат – Слободен печат
ВестиРегион

И ТОА ИМА: Градоначалникот на Лесковац го прослави третиот роденден на својот докторат

Градоначалникот на Лесковац инаку е лекар интернист.

Градоначалникот на Лесковац, Горан Цветановиќ, го одбележа 3. роденден на својот докторат, а тоа е објавено и на официјалната страница на Лесковац, во рубриката вести, пренесува српски Блиц.

На официјалната страница на градот Лесковац, има фотографија од градоначалникот како стои покрај пано на кое има презентација која изгледа како во моментот да се брани докторски труд.

„Градоначалникот на Лесковац, доктор по медицински науки Горан Цветановиќ, докторираше пред три години на Медицинскиот факултет во Ниш со оценка десет“, пишува во првата реченица под фотографијата.

Градоначалникот на Лесковац инаку е лекар интернист.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close