19.8 C
Скопје

И тие без здравствено осигурување може да се пријават за вакцина

Граѓаните кои од некоја причина немаат здравствено осигурување, не го губат правото да се вакцинираат против ковид-19 и можат како и сите останати да се пријават на веб страницата вакцинација.мк.

,,Секој кој ќе изрази желба ќе може да се вакцинира. Најлесниот и најбрзиот начин за граѓаните да дојдат до вакцина е да се пријават преку веб страницата вакцинација.мк по што ќе добијат термин”, велат за Слободен печат од Министерството за здравство.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар