И „Шверцери“ се вклучуваат во потрагата по исчезнатите девојчиња Аниса и Мелиса

Фото: Колаж/Фејсбук

Навивачката група „Шверцери“ ги повика своите членови да се вклучат во потрагата по двете девојчиња од Скопје, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, кои исчезнаа вчера.

„Ги повикуваме нашите членови од секое маало, од секоја подгрупа, од 21:30 до 22:00 часот, ве очекуваме да се сретнеме на плоштадот „Скендербег“, а оттука ќе излеземе во потрага по нашите сестри. Ни треба помош од сите! Аниса и Мелиса се наши ќерки и сестри!“, се вели во повикот на „Шверцерите“.

Полицијата трага по двете девојчиња, чии родители вчера ги пријавиле за исчезнати.

Според родителите, помалата Аниса исчезнала откако постарото девојче, Мелиса, дошла во нејзината училница да ја повика да излезе од часот. Мелиса претходно во повеќе наврати се оддалечувала од домот и била враќана, велат од полицијата.

Два дена се трага по исчезнато 12-годишно девојче од Скопје, се бара и 15-годишна тинејџерка со која заедно заминале

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот