И РФМ му честита на Вардар – Слободен печат
РакометСпорт

И РФМ му честита на Вардар

Ракометната федерација на Македонија му го честита големиот успех на Вардар, триумфот во Лигата на шампионите. Вардар на фајнал фор турнирот во Келн во финалето го совлада Веспрем со 27:24 и по втор пат триумфуира во ЛШ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close