И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Како што официјално информираат од клубот, оваа сезона беше последна за Даниел Аврамовски во дресот на Вардар.

25-годишниот играч за врска во нападот ги засили „црвено-црните“ во текот на зимскиот преоден рок во 2019 година од екипата на Олимпија.

Одигра вкупно 41 натпревар со постигнати 12 голови за екипата на Вардар.

Фудбалскиот клуб Вардар на Даниел, кој беше интегрален дел од минатогодишната шампионска титула му се заблагодарува на досегашната соработка и му посакува многу успех во понатамошната кариера. Благодариме Цујо! – соопштија од ФК Вардар.

До прекинот на сезоната во Првата лига (поради пандемијата на коронавирус) беше најдобар стрелец со 10 голови.

Има настапи за најдобрата македонска репрезентација, а во својата клупска кариера беше дел уште од Работнички, Македонија ЃП, Црвена звезда, ОФК Београд, Олимпија Љубљана и Војводина.

Прочитајте и...  РК Охрид: Еден ракометар и член на клубот позитивни на Ковид-19

Претходно со екипата се разделија уште Филип Гачевски, Евгениј Новак, Леовигилдо Жуниор Реис Родригез и Кристијан Тошевски.

Прочитај повеќе

Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Слободен печат

Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Слободен печат

Халеп со прва титула во „вечниот“ град, Плишкова го предаде мечот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Слободен печат

Косово без најдобриот напаѓач против Македонија!?

Слободен печат

Клоп уште еднаш ја покажа својата човечка величина! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изов со принудни измени поради седум позитивни случаи на коронавирус

Слободен печат

Славниот Марадона денеска ќе навива против Ѓоковиќ

Слободен печат

Тодоров: Би било добро да ги играме мечевите на неутрален терен!

Слободен печат

„Марка“: Сега е јасно дека Зидан има сериозен проблем!

Дејвис со тројка во последната секунда за втор триумф на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски ја најави победата на Јуве, успешно деби и за Пирло! (ВИДЕО)

Слободен печат