И Мекгрегор му честита на Хабиб

Хабиб Нурмагомедов повторно имаше одлична изведба во октагонот и ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ 254 приредбата која се одржа на островот Јас во Абу Даби.
Нурмагомедов во втората рунда со прекин, односно го гушење го совлада предизвикувачот Џастин Гејџи по што го шокира ММА светот со објавата дека се пензионира.

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Хабиб има перфектен скор во професионалната кариера од 29 победи и ниту еден пораз, но загубата на татко му Абдулкманап беше премногу тешка за него и одлучи да се повлече од ММА спортот.

Честитките за победата но и дека се повлекува пристигнуваат од сите страни, а меѓу нив е најголемиот ривал на Хабиб, Конор Мекгрегор.
„Одлична борба Хабиб. Јас ќе продолжам. Голема почит и за твојот татко. Секако за тебе и твојата фамилија. Со почит, Конор Мекгрегор“, напиша Конор на твитер.

Прочитајте и...  Батум го напушти Шарлот, следна цел освојување на НБА титулата!?

Поврзани вести

Лапорта одби понуда од 250 милиони евра за Меси!

Слободен печат

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Слободен печат

Лига Европа, Трајкоски: Имаме тактика за брзата игра на Словенците!

Слободен печат

Синоним за кошарка, особено во МЗТ, почина Анте Дуковски!

Слободен печат

Бабиќ пред Тримо Требње: Улогата на фаворит не треба ни да се спомнува!

Слободен печат

Шпанска фудбалерка одби да му оддаде почит на Марадона

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian