Овие камили не сакаат туристи! (ВИДЕО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Овие камили не сакаат туристи! (ВИДЕО)

Пред извесно време владата на Санторини забрани мазгите и магарињата, кои се користат како превозно средство, да превезуваат потешки патници.

Очигледно такви прописи треба да се донесат и за други животни.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close