И да изгубиш паричник нема кој да го најде (ВИДЕО)

Полицискиот час граѓаните на Скопје го почитуваат, но има и такви кои вечерва беа излезени и без дозвола и заработија казна од 800 евра.

Втор ден полициски час од 16 до 5 часот, Скопје апокалиптично, тивко, а камерата на Слободен печат го фати само звукот на ветерот.

Во Скопје и чавките не гракаат и тие изгледа во знак на поддршка го почитуваат полицискиот час.

На потегот од Аеродром, Автокоманда, преку Железара, Бит Пазар до Кисела Вода може да се забележат полициски патроли кои вршат контрола на оние малкумина граѓани кои неминовно мораат да излезат на улица.

Секако тоа се оние кои работат во смена и ја имаат потребната дозвола за движење.

Полицискиот час граѓаните на Скопје го почитуваат, но има и такви кои вечерва беа излезени и без дозвола и заработија казна од 800 евра.

Прочитајте и...  Си: Пандемијата има големо влијание врз националната безбедност

Прочитај повеќе

Спасовски: Очекувам успех во издавањето на еврообврзницата

Слободен печат

Рекордни жештини: Северниот дел на Индија со температури над 45 степени

Слободен печат

Њујорк тајмс: Поранешен министер од владата на Груевски вмешан во мултимилионска злоупотреба на набавка на маски

Слободен печат

Угостителите ги очекуваат протоколите за работа, се надеваат на измени

Слободен печат

„Изи џет“ и „Рајанер“ се враќаат во Италија

Слободен печат

Во Србија од 1 јуни се дозволени собири до 1.000 луѓе на отворено и публика на натпревари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одбиено барањето за изземање на судиите од расправата по жалбите за пресудите од „27 април”

Слободен печат

Европската комисија предлага 1.850 милијарди евра за опоравување на економијата

Слободен печат

Тадиќ ќе излезе на локалните избори, но ќе ги бојкотира парламентарните

Слободен печат

Лекарите незадоволни од укинувањето на рестрикциите: Враќањето во нормала преку ноќ, ќе донесе нови заболени и нови жртви

Мими Шушлеска Петкова

Илјадници маски завршија на плажа во Сиднеј

Слободен печат

Мицкоски: Наместо намалување, ќе имаме зголемување на јавниот долг од 1,8 проценти за првите четири месеци

Слободен печат