И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Манчестер јунајтед е дефинитивно еден од клубовите кој може да се пофали дека во „своите редови“ има голем број на атрактивни навивачки.

Една од нив е и Луси Николсон која исто така ги следи натпреварите на својот омилен клуб и сето најново што се случува на „Олд Трафорд“.

Таа на своите социјални мрежи објавува провокативни слики, а една од нив е поврзана и за потенцијалниот трансфер Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд.

Знаеш што треба да направиш, Џејдон – се зборовите на Николсон на Твитер.

Како што веќе се најавува Санчо според британските медиуми веќе ги договорил личните услови и петгодишна соработка со „црвените ѓаволи“.

Прочитајте и...  Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Една од најавите за можниот трансфер летово е приќањето на Јунајтед да плати 100 милиони евра во неколку рати, плус уште 20 за одредени бонуси.

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски