Хуманоста на дело: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Се чини дека ситуацијата со пандемијата од коронавирусот буди во нас чувства, кои претходно можеби не сме ги препознавале. Сакаме да признаеме или не, самата изолација влијае на психичката состојба на луѓето, буди анксиозност и го зголемува стресот. Сепак, додека едни ги обвинуваат туристите за ширењето на вирусот, одредени личности покажаа хуманост на дело.
Познатите ѕвезди и познати брендови со своите донации ги покажаа човечките вредности кои неизмерно се ценат. Тие со своите пари обезбедија средства за лечење кои им се потребни на заболените.

Џастин Бибер
Славниот пејач во средината на февруари донираше 29.000 долари од личните средства, на фондација во Пекинг, која им помага на децата заболени од овој вирус.

Прочитајте и...  Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)
Instagram

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс
Еден од омилените парови кои многупати досега се истакнале со својата хуманост. Тие поддржуваат неколку хумантитарни акции, а за оваа борба донирале милион долари!

Instagram

Џорџо Армани
Познатиот моден дизајнер донирал 1, 25 милиони евра со желба да се спречи коронавирусот во неговата земја. Армани е еден од најбогатите луѓе во Италија.

instagram

Доменико Долче и Стефано Габана
Основачите на најпознатиот бренд Долче и Габана во февруари донирале пари за Универзитетот „Хуманитас“, кој ја проучува реакцијата на имунолошкиот систем на коронавирус.

 

Прочитај повеќе

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат