Хуманитарна акција на Центарот „Спона“: Собраните средства се наменети за ранливи семејства од Центар

Минатата ноќ на „Станицата 26“ во Скопје во склоп на месецот наменет за хуманитарната акција на Центарот „Спона” – се одржа хуманитарната трибина „Подари радост- среќата е поголема кога се дели”.

Во споменатата трибина учествуваа членовите на „Белградската унија”, се собраа близу четириесет илјади денари и 85 евра.

Собраните средства ќе се наменат за да се помогне во санација и реновирање на домови на социјално загрозени семејства во општина Центар.

Прочитајте и...  Велешкото езеро Младост станува прва иновативна туристичка дестинација во земјава

Прочитај повеќе

Корисниците на парични права од социјална и детска заштита кои биле клиенти на Еуростандард банка можат да ги подигнат средствата од други банки

Слободен печат

Американската амбасадорка му го честиташе мандатот на Заев

Слободен печат

На вчерашните протести во Белорусија уапсени биле уште 700 демонстранти

Слободен печат

Брнз: Охридскиот рамковен договор – важна пресвртница што и помогна на државата да ги премости етничките поделби

Слободен печат

Помпео при посетата на Словенија ја обвини Кина дека се обидува да ги контролира луѓето и другите економии

Слободен печат

Тито Петковски: ДУИ сака да го делегимитира Заев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тито Петковски: ДУИ сака да го делегимитира Заев

Велешкото езеро Младост станува прва иновативна туристичка дестинација во земјава

Слободен печат

Нухиу – Отвеј: Поддршка за успешно спроведување на владеење на правото и надеж за побрзо формирање стабилна влада

Слободен печат

Сијарто апелира ЕУ да не ги расипува односите со Белорусија

Слободен печат

Сите кои земаат пензија во Еуростандард банка најдоцна до 21 август да достават известување до банката преку која сакаат да им се врши исплата на пензијата

МИА Агенција

Драма во Минск: Вооружени лица влегле во канцелариите на „Убер“ и „Јандекс“, на вработените им забраниле да излезат

Слободен печат