Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО) - Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Хрватска загуби во големото финале на Европското првенство од Шпанија, а денеска ракометарите имаа спектакуларен пречек во Загреб.

Околу 10.000 фанови се собраа на плоштадот „Бан Јелачиќ“ за да ги поздрават ракометарите на Хрватска кои го освоија сребрениот медал на Европското првенство.

Во финалето подобра од „коцкестите“ беше Шпанија која славеше со 22:20, но и поразот не им пречеше на навивачите да им приредат спектакуларен пречек.

[UŽIVO] Naši viceprvaci Europe stigli su na zagrebački Trg gdje ih čeka velik broj navijača! ❤️Više na –> http://bit.ly/Doček_rukometaša_na_Trgu

Publiée par GOL.hr sur Lundi 27 janvier 2020

[UŽIVO] Pratite doček srebrnih rukometaša na Trgu. 🥈🥳Više na –> http://bit.ly/Doček_rukometaša_na_Trgu

Publiée par GOL.hr sur Lundi 27 janvier 2020

– Единствено нешто што можам да кажам е дека сум премногу горд на вас. Ви благодарам во името на целата репрезентација. Бевме тажни по поразот од Шпанија, но сега сме пресреќни бидејќи видовме дека напраивме нешто големо за нашиот мал хрватски народ. Дадовме се од себе. Нашите навивачи ни дадоа дополнителен ветер во грб. Репрезентацијата сите 20 дена дисеше како едно семејство, а во финалето одлучуваа ситници – изјави Карачиќ.

Прочитајте и...  Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Прочитај повеќе

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет − пет =

Прочитај повеќе

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат