Истепан малолетник додека се шетал со девојката во Волково

Истепан малолетник додека се шетал со девојката во Волково

198
SHARE

Петнаесетгодишник синоќа бил физички нападнат од десетина лица на возраст од 13 до 17 години, додека се движел со девојката по ул. „101“ во село Волково во Скопје.

Нападот во полицијата го пријавил неговиот татко С.К.(41). Според пријавата, синоќа во 21.30 часот додека малолетникот се движел по улица заедно со неговата девојка напаѓачите му пришле од зад грб и физички го нападнале удирајќи го со боксови и клоци, во пределот на главата и телото, информира денеска МВР во редовниот Билтен.

Од нападот момчето се здобило со телесни повреди, констатирани од лекар во Ургентен центар „Мајка Тереза“ – Скопје.

СВР-Скопје превзема мерки за целосно расчистување на случајот.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY