• preporučeno

Novo uhićenje na sjeveru Kosova, sumnja se na šverc droge

Косовската полиција вечерва уапси уште едно лице на северот на Косово, под сомнение за шверц на лекови  од централна Србија. Во село Бистрица е уапсен косовскиот Ѓ.П. Косовската полиција го сомничи дека со својот автомобил илегално влегол на територијата на Косово од централна Србија, објави Kossev. Како што се гледа на фотографиите кои ги објави …

Novo uhićenje na sjeveru Kosova, sumnja se na šverc droge Opširnije »