Zračna luka MZT Skopje samo je jedan korak od novih 10 naslova prvaka

MZT skopski aerodrom i po drugi put u SC "Jane Sandanski" u finalnoj seriji od Prva makedonska košarkaška liga prevladao to Pelister ovaj put s 75:67.

U prvih 20 minuta igrači MZT-a nisu briljirali, ali su prelako došli do plusa od 15 poena (42:27) kako je stajalo na semaforu u 17. minuti utakmice.

I nakon tri četvrtine MZT Skopje je bio "smiren", na plusu od 12 poena (62:50), au tom posljednjem dijelu branič krune igrao je bolje iz Bitole.

Nakon niza pogrešaka "plavo-bijelih" Pelister je došao do dostižnog minusa od samo šest bodova (63:69), a nešto kasnije 65:71. Gosti su imali tri napada da taj zaostatak svedu na još manju razinu. Ali samo do trenutka kada V. Stojanovski je izveo potez večeri, odnosno podijeljen na "dva dijela".

Prvo je naš reprezentativac osvojio lopticu u svom reketu, au istoj akciji pogodio je i ključnu trojku za 74:65, čime je potvrdio drugu pobjedu u finalu za momčad koja brani pehar.

Tako su se "metalci" predvođeni trenerom Vaskom Atanasovim našli na korak od obrane naslova, odnosno ukupno 10 naslova prvaka u svojoj klupskoj povijesti.

Bio je najučinkovitiji u pobjedničkim redovima V. Stojanovski sa 23 boda, a prati ga A. Abu koji je postigao 15. Na suprotnoj strani za bitolski tim A. Maslina imao je double-double učinak od 16 poena i 10 skokova, dok je K. Carpenter je imao 14 poena, te po pet skokova i asistencija.

Sljedeća treća utakmica igra se u Bitoli 4. lipnja kada će MZT imati prvu "meč-loptu" u pokušaju osvajanja naslova ove sezone.