Makedonske odbojkašice poražene od Belgije u Zlatnoj europskoj ligi

U svojoj četvrtoj utakmici od Europska zlatna liga seniorska odbojkaška reprezentacija Makedonije izgubio u gostima od Charloisa iz Belgija rezultatom 3:0 u setovima. Belgijci su sva tri seta dobili tijesno s dva razlike, u prvom su bili bolji s 27:25, u drugom s 25:23, a u trećem s 26:24.

Momčad trenera Joshka Milenkoskog u prvom je setu dvaput imala pet poena prednosti (7:2, 8:3), a kasnije je zadržala plus tri (11:8, 15:12, 19:16). ).

Naše najbolje odbojkašice imale su nekoliko neiskorištenih set lopti, a protivnica je to uspjela kazniti i povesti s 1:0 u setovima.

Drugi set donio je dosta neizvjesnosti, igralo se poen za poen, a obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. Belgija je imala 4:1, pa smo se vratili s minimalnom pozitivom za 10:9, 12:11, au jednom trenutku stigli i do "plus dva" (16:14). Pri 19:19 Belgija je vezala dva poena razlike koju je uspješno održavala do kraja drugog seta.

U trećem setu Belgija je najprije došla do pozitivnih "plus četiri" (13:9), pa smo u idućem periodu donekle smanjili minus za 17:15 i 18:16. U finišu smo mogli i do preokreta nakon što smo tri puta vodili 20:22, 21:23 i 22:24, ali ovoga puta nismo izdržali do kraja, jer je suparnik vezao četiri poena i konačno postavio završnicu. 3:0.

Bio je najefikasniji u našim redovima N. Georgiev sa 17 poena, 11 je bio A. Ljaftov, devet F. Savovski, a nakon šest V. Milev i F. Majunkov. Na suprotnoj strani 21 poen bio je djelo M. Deset, a J. je imao jednu manje. Cox.

- Moramo poraditi na koncentraciji, na tim završnim poenima iz setova, da ih što bolje rješavamo, da budu u našu korist - kaže makedonski odbojkaški reprezentativac Filip Savovski.

Četvrto kolo bit će završeno u nedjelju utakmicom Hrvatske i Ukrajine. Na tablici skupine B vodi Ukrajina s devet bodova, ispred Belgije sa šest, Makedonije s pet i Hrvatske s jednim.

Sljedeću utakmicu naša selekcija igra 14. lipnja na gostujućem terenu protiv Hrvatske.