FOTO+VIDEO: Rodri za prvi naslov Manchester Cityja u Ligi prvaka

Danas u finalu Liga prvaka igrao je na stadionu "Ataturk" u Istanbulu, tim od Manchester City slavio s 1:0 protiv između. Manchester Cityju je ovo prvi naslov u Ligi prvaka, a Inter ostaje na tri.

U prvih pet minuta igrači Intera krenuli su iznenađujuće snažno, uz dosta jak pritisak na posljednju liniju Manchester Cityja. "Građani" se nisu uplašili, jer je već u šestoj minuti, kada je Bernardo Silva ušao u kazneni prostor milanskih "Nerrazura", šutirao s desne strane, ali zamalo neprecizno.

U 26. minuti lukav pokušaj Barelle mogao je biti koban za City. Došao je do lopte i nakon izlaska Edersona pokušao loptu poslati u praznu mrežu. Samo 120 sekundi kasnije u izglednoj prilici bio je Haaland, koji je došao do lopte i iz prve izbacio loptu, ali je Onana odlično reagirao i spasio Inter.

U 36. minuti strašna vijest za Pepa Guardiolu nakon što De Bruyne nije mogao nastaviti susret zbog ozljede, pa je umjesto njega u igru ​​ušao Foden. Nakon prvog poluvremena nije bilo golova (0:0), a City je u nastavku krenuo ofenzivno diktirajući ritam, ali se momčad Simonea Inzaghija uspješno branila.

Inter je vrlo lako došao do vodstva u 59. minuti, nakon što su se Bernardo Silva i Akanji nisu najbolje snašli, umjesto da je Lautaro Martinez dodao loptu Lukakuu, Argentinac je samo pucao iz "mrtvog" kuta.

Kao po nekom nepisanom pravilu, kad se šanse ne realiziraju, stiže kazna. To je City napravio kada je zabio preko Rodrija. Akanji je dobro proigrao Bernarda Silvu, koji je odigrao za Rodrija koji je natrčao na loptu i pospremio je u mrežu Onane (1:0).

Samo dvije minute kasnije Inter je mogao izjednačiti, ali je Dimarco pogodio gredu. Foden je u 77. minuti mogao riješiti sve dileme oko pobjednika, pucao je po zemlji, ali je vratar talijanskog kluba dobro reagirao.

Inter je imao još jednu dobru priliku za izjednačenje, Lukaku je u 88. minuti pokušao glavom s pet metara, no Ederson je nevjerojatnom obranom zaustavio udarac Belgijca. Lukaku je zaprijetio i u 90. minuti, ovoga puta po zemlji iz vrlo teške pozicije, ali bezopasne za City.