ХОТЕЛ ВО ЦРНА ГОРА испушта фекалии во море! Погледнете што снимија мештаните! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

ХОТЕЛ ВО ЦРНА ГОРА испушта фекалии во море! Погледнете што снимија мештаните! (ВИДЕО)

Од Комуналната полиција во Херцег Нови наведуваат дека досега не биле запознаени со овој случај.

Кај хотелот „Иберостар“ во Црна Гора, на околу 50 метри од плажата на хотелот, во морето се излеваат фекални води од хотелот, тврдат мештаните.

Во краткото видео кое еден од мештаните го испратил до Радио Јадран, на околу 50-100 метри од хотелот се гледа преполовена, односно недовршена цевка од која излегуваат непреработени фекалии, а парчиња тоалет хартии се јасно воочливи.

Од Комуналната полиција во Херцег Нови наведуваат дека досега не биле запознаени со овој случај затоа што немало официјални пријави од граѓаните, но додале дека во текот на денот ќе излезат на терен.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close