ХОТЕЛ ВО ЦРНА ГОРА испушта фекалии во море! Погледнете што снимија мештаните! (ВИДЕО)

Кај хотелот „Иберостар“ во Црна Гора, на околу 50 метри од плажата на хотелот, во морето се излеваат фекални води од хотелот, тврдат мештаните.

Во краткото видео кое еден од мештаните го испратил до Радио Јадран, на околу 50-100 метри од хотелот се гледа преполовена, односно недовршена цевка од која излегуваат непреработени фекалии, а парчиња тоалет хартии се јасно воочливи.

Од Комуналната полиција во Херцег Нови наведуваат дека досега не биле запознаени со овој случај затоа што немало официјални пријави од граѓаните, но додале дека во текот на денот ќе излезат на терен.

 

Прочитајте и...  Иранскиот заменик министер за здравство е заразен со коронавирус

Прочитај повеќе

Патничка од Милано се тестира на Инфективна клиника за коронавирус, резултати за 4 часа

Слободен печат

Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Слободен печат

Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Слободен печат

Листата секојдневно се зголемува: Ова се државите во кои е потврден коронавирусот

Слободен печат

Не е некултурен, само внимателен: Нетанјаху повеќе не се ракува со поддржувачите

Слободен печат

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат