Хороскопски знаци со најразвиено шесто сетило

За овие три хороскопски знаци се верува дека имаат најразвиена интуиција:

РИБИ
Рибите со причина се прогласени за најмудар знак во Зодијакот, зашто се многу интуитивни и на посебен начин ги перцепираат работите што ги гледаат. Имаат бујна фантазија, креативен ум и мистериозност која има помага да ги разберат работите поинаку од останатите знаци.

СКОРПИЈА
Иако важат за големи злопамтила, Скорпиите во животот секогаш одат до крај, слушајќи ја својата интуиција. Често претчувствуваат што треба да направат и кога е вистинското време за тоа. Така постигнуваат големи успеси во животот, но треба да внимаваат да не ја изгубат чесноста и да не ги повредат другите.

РАК
Уште еден воден знак со изразена способност да проникне во нечија душа. Раковите се многу емпатични и емотивни, па затоа развиваат одлични врски и пријателства. Единствена мана им е што поради емотивноста се оддалечуваат од другите, наместо повеќе да уживаат во животот.

Прочитајте и...  Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ се соблече во карантин и ја „вжешти“ атмосферата! (ФОТО)

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Совети за учење албански јазик од Садик Исени

Јасмина Кантарџиева Димков

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Aftermath“ е приказна за голема љубов која е жртва на последиците од војната

Михаило Донев

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Васко Спасоски

Рамбо Амадеус објави цел нов албум на Јутјуб: Преслушајте го „Брод будала“ (ВИДЕО)

Михаило Донев

„Мењам козу“: Најдоброто од „Еден на Еден“ овој викенд! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

10 најпопуларни инстаграм-рецепти во „добата на коронавирусот“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возачот не смее ништо до допре со гола рака: Џеј Ло е во паника поради коронавирусот, а ова е доказ за тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

За љубителите на Ван Гог: Онлајн турнеја во најпосетениот музеј во Холандија!

Слободен печат

Двејн Џонсон повторно ги воодушеви фановите: Погледнете што правеше со ќеркичката! (ВИДЕО)

Слободен печат

Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Слободен печат

Поради пандемијата одложена премиерата на продолжението на „Топ ган“: Знам дека го чекавте 34 години, за жал, чекањето ќе потрае

Слободен печат

Фестивалот Коачела сепак ќе го слави 20. роденден: Сите сме повикани (ВИДЕО)

Слободен печат