18.8 C
Скопје

Хороскопски знаци кои најтешко велат „те сакам“

За нив, тие два збора се голем предизвик. Затоа, не очекувајте да ги чуете „Те сакам“ од нив во првите месеци од врската.

Стрелец

Стрелците се луѓе кои не сакаат да бидат врзани за некое место или личност. Тие ретко вистински се вљубуваат и тешко им е да замислат дека остатокот од животот ќе го поминат со една личност.

Стрелците обично ја изјаснуваат својата љубов само кон најблиските членови на семејството и не се отвораат толку лесно пред своите партнери.

Близнаци

Близнаците не сакаат да бидат приврзани за некого и не се особено романтични, па изјавата „те сакам“ за нив е прилично „детска работа“.

Според нив, минливите авантури и лудите забави се секогаш избор број еден, па дури и да ви кажат дека ве сакаат, веројатно не го мислат тоа, пренесува Луфтика.

Водолија

Тие не се авантуристи како Стрелецот и Близнаците, но многу внимателно ја избираат личноста за која ќе бидат приврзани и кон која ќе имаат емоции од кои нема да се плашат и кои ќе ги изразуваат јавно.

Тие чекаат да помине одреден „тест“ период во кој ќе заклучат дали таа личност е целосно компатибилна со нив или не.

Водолијата не е лесна ниту на дела ниту во зборови и сè што прават е многу внимателно.

 

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Остави Коментар