Хороскоп за понеделник 09.12.2019 – Лавовите да се чуваат од кражба или измама, Девиците ќе бидат принудени на промени

Овен

Постојат различни замерки кои и ги упатувате на својата околина, но критиката не донесува позитивни нешта. Подобро е од зборови да прејдете на дела и да покажете се што очекувате од вашите соработници. Некој ве доведува во непријатна ситуација.

Бик

Забележувате дека случувањата на деловна сцена се одвиваат под невообичаени околности. Сочувајте ја присебноста на духот и обидете се да се вклопите во нови услови на работењето. Изворот на позитивна енергија ви е во семејството.

Близнаци

Преоптеретени сте со размислувања за новата работа или некои обврски кои не сте биле во состојба да ги исполните во рокот. Не би требало да влезете во деловна комбинација со еден Лав ако не сте подготвени со него да се договорите за нешто што ви е важно. Можна е средба со Вага.

Прочитајте и...  5 хороскопски знаци кои имаат најслаб имунитет: Еве што можете да направите за време на коронавирусот

Рак

Бидете подготвени да се вклучите во некои работи кои изгледаат многу напорни и кои можеби не ви одговараат. Ви се допаѓа начинот на соработката со Вага или Риби. Сакате да добиете прилика да се договорите околу работата која би можела прилично многу да ви одговара, особено ако има врска со јавноста.

Лав

Се чувствувате конфузно. На работа немате сигурност и самодоверба. Не сте расположени, па затоа завртете се кон себе. Не дозволувајте некој да ве испровоцира и изнервира. Внимавајте што потпишувате и чувајте се од кражба или измама.

Девица

Тешко успевате да одржите рамнотежа. Обидете се да го промените сето она што досега не ви одговараше во работата или во корен да пресечете се што ви пречи. Исечете ги само лошите нешта, немојте се да исечете. Избегнувајте стресни ситуации. Некои емоции можат да ве наведат на погрешна одлука.

Прочитајте и...  Хороскоп за 7 април - Прочитајте што ве очекува овој вторник!

Вага

Умеете да делувате многу сугестивно на своите соработници и не се срамите да побарате различни отстапки. Сметате дека заслужувате подобри услови. Во љубовниот живот непотребно се грижите поради нечие однесување.

Шкорпија

Чувствувате креативна инспирација и со леснотија завршувате бројни обврски. Понекогаш умеете да оставите фантастичен впечаток на околината. Влегувате во друштво на блиски лица и не сакате некој од страна да ви ја руши сликата за среќниот живот.

Стрелец

Делувате активно на повеќе различни страни. Постои личност која може да ги надгради вашите интелектуални способности или вашата практичност. Во љубовта чувствувате како да сте впловиле во ладни емотивни води, со неколку мали нешта подобрете ја оваа состојба.

Јарец

Самоуверено ги браните вашите интереси, но постојат дополнителни компликации кои ви ја отежнуваат деловната или социјалната положба. Чувствувате емотивен занес, но како да ви недостасува добра прилика да ги изразите своите намери.

Прочитајте и...  Хороскоп за 7 април - Прочитајте што ве очекува овој вторник!

Водолија

Чувствувате лесна стагнација или потреба психички да се ослободите од натоварените обврски. Препуштете им на вашите соработници да го обават потешкиот дел од работата. Во љубовниот живот ви одговара нечие присуство, но не знаете како да го искажете тоа.

Риби

Се наоѓате во сјајна психофизичка форма и самоуверено прифаќате различни обврски. Најдобро се чувствувате во друштво кое има слични идеи или деловни интереси. Во романтично расположение сте и посакувате силни изливи на љубов.

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат