9 C
Скопје

Хороскоп за 29 април – Погледнете што вели хороскопот за оваа среда

ОВЕН

РАБОТА: Полни сте со ентузијазам, уживајте во пријатните моменти и целиот ден искористете го за разговори со пријателите и блиските.

ЉУБОВ: Насочете се кон тоа целосно да ги задоволите потребите на партнерот, пријатно ќе го изненадите, а и самите ќе бидете среќни.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БИК

РАБОТА: Денес ќе запознаете многу интересни луѓе кои барем за малку ќе ви го збогатат животот и ќе ве исполнат.

ЉУБОВ: Ве очекуваат многу убави љубовни моменти, важно е само да бидете отворени и расположени за експериментирање.

ЗДРАВЈЕ: Подобрување на ситуацијата.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ќе добивате многу признанија од луѓето околу вас, посебно затоа што сте расположени да помогнете и да бидете поддршка за луѓето околу вас.

ЉУБОВ: Не заборавајте на партнерот, посветете му доволно внимание и одлучете се за компромис.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со камчиња и песок во бубрезите.

Прочитајте и...  Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

РАК

РАБОТА: Бидете искрени и отворени, тоа најмногу ќе ви се исплати, посебно за личен развој и среќа. Не се откажувајте од замисленото, денес имате најголема можност да си ги остварите целите.

ЉУБОВ: Во љубовта ситуацијата е на највисоко можно ниво. Нема што повеќе да барате.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со притисокот.

ЛАВ

РАБОТА: Употребете ја вашата имагинација за да избегате од рутината. Не се обидувајте да се напрегнувате, денес е вашиот ден за одмор и релаксација.

ЉУБОВ: Во љубовта саканото лице ќе ве изненади со некој предлог. Ќе бидете позитивно изненадени.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го стресот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бидете реалистични и ќе дојдете до работите кои одамна ги посакувате, цврсто држете се до вашите ставови и не се откажувајте.

ЉУБОВ: Потпрете се на вашата интуиција на љубовен план, таа дефинитивно нема да ве излаже, туку ќе ви помогне да сфатите одредени работи.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Професор од Србија стана вирален хит поради необична ситуација за време на онлајн предавање

ЗДРАВЈЕ: Се очекува подобрување на ситуацијата.

ВАГА

РАБОТА: Очекувате да добиете признание од другите, но најважно е истото сами да си го дадете. Не очекувајте некој друг да ви ги заврши обврските.

ЉУБОВ: Во љубовта пронајдете начин да го зајакнете односот со партнерот. Оние кои се во подолги врски ги очекува понуда за брак.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте како се храните.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Немате доверба во соработниците. Ве советуваме да не ги откривате вашите планови.

ЉУБОВ: Ве очекуваат многу нови позитивни промени, немате причина за страв од иднината. Дајте си одредени ограничувања и ќе успеете да напреднете на љубовен план.

ЗДРАВЈЕ: Направете детоксикација на телото.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Време е да им покажете на луѓето околу вас за што сте способни, бидете креативни и не се откажувајте од целите.

Прочитајте и...  Мик Џегер го слави крајот на карантинот со нова песна со Дејв Грол

ЉУБОВ: Внимавајте само да не го игнорирате партнерот, посветете барем краток дел од вашето внимание и на него.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете ја физичката активност

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Денес дефинитивно нема да ви биде здодевно, ќе најдете начин како да си креирате илјадници задачи и обврски со кои ќе се занимавате.

ЉУБОВ: Ве очекува хармонична атмосфера на љубовен план, не ја расипувајте.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Денес сте во одлично расположение, само релаксирајте се и мирно започнете со подготовки за идните успеси во работата.

ЉУБОВ: Ве нервира однесувањето на партнерот. Не ви одговараат неговите постојани изговори.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го здравјето на бубрезите

РИБИ

РАБОТА: Посветете им внимание на приоритетните обврски и дозволете си малку одмор.

ЉУБОВ: Еден телефонски повик ќе ви донесе многу позитивни промени на емотивен план, без страв од иднината.

ЗДРАВЈЕ: Проверете си го шеќерот.

Поврзани вести

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар