Хороскоп за 24 Јануари – Што ве очекува овој петок?

Овен

Доколку се занимавте со приватна рбаота, пред вас е ден полн предизвици и нови компликации кои тешко ќе ги надминете. На љубовното поле ќе ви недостасува вашата слобода.

Бик

Преоптеретени сте со работа и не ви е лесно се сами да завршите. Потребно ви е време за опуштање. Во љубовта односот со саканото лице нема да биде онаков како што се надевавте.

Близнаци

Не реагирате баш најдобро на некои критики кои ви се упатени, но време е да се соочите со своите грешки. Во љубовта важно е да му покажете на вашиот партнер разбирање и поддршка кога му е потребно.

Рак

Ве очекува кратко деловно патување кое може да се покаже како многу поволно за вас. Комуникацијата со саканото лице се поправа и ви се враќа надежта дека ќе успеете да останете заедно.

Прочитајте и...  Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Лав

Можете да се надевате на пресврти и промени бидејќи не сте задоволни со моменталната состојба на полето за работа. На љубовното поле можно е да дојде до прекин на врската и влез во нова љубовна приказна.

Девица

Можни се мали недоразбирања во деловното опкружување, а особено е загрозена комуникацијата со надредените. Во љубовта ќе ви се допадне лице кое е прилично срамежливо и несигурно во себе.

Вага

Ќе се променат некои нешта кои се однесуваат на вашето деловно опкружување но и на вас лично. Во љубовта можете да очекувате враќање на комуникацијата со некое лице од минатото.

Шкорпија

Време е да поработите на своите стравови. Кога ќе имате поголема самодоверба работата ќе ви оди подобро. Во љубовта можни се чести кавги со партнерот.

Прочитајте и...  „Ладен туш“ за Хари и Меган Маркл: Трамп нема да и го плаќа обезбедувањето при престојот во САД!

Стрелец

Пред вас е поволен период за позајмици, ве очекува некаков вид на финансиско решение кое ви е многу потребно. Во љубовта ќе немате доволно доверба во својот партнер, но тука ќе погрешите.

Јарец

Важно е да бидете подготвени максимално да и се посветите на работата и реално да согледате некои работи. Во љубовта потребно е повеќе да се потрудите доколку сакате да го задржите партнерот покрај себе.

Водолија

Можно е одложување на некои работи на кои сте се надевале. Денес ќе биде разочарани од ситуацијата на деловното поле. Нема да бидете задоволни ниту со ситуацијата која ја имате во однос со саканото лице.

Риби

Во некои ситуации ви недостасува малку трпение за работите да ги доведете до нивниот крај. На љубовното поле ќе постои некој вид на дистанца меѓу вас и саканото лице.

Прочитајте и...  Виц на денот - Покана за свадба

Прочитај повеќе

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Слободен печат

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака – аргентински ќебапчиња

Слободен печат

Пеце од Суперхикс за анти-коронално расположение (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ладен туш“ за Хари и Меган Маркл: Трамп нема да и го плаќа обезбедувањето при престојот во САД!

Слободен печат