Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Овен

Комуникативни сте. Потрудете се добро да се претставите и да остварите нови контакти кои ќе ви помогнат во работата. Закажете средба и дружење со роднините.

Бик

Што се однесува до работата, можен е некој вид на награда или неочекувана исплата за добро обавената работа. Бидете подготвени на вистински начин да инвестирате во иднината. Во љубовта повеќе ќе се двоумите отколку што ќе уживате.

Близнаци

Избегнете ја личноста која ви донесува дополнителна нервоза или негативно расположение во вашето опкружување. Партнерот нешто ви премолчува, но вие не обрнувате внимание на тоа. Време е да започнете да читате меѓу редови.

Рак

Ќе профитирате од добро осмислената работа со колегата од компанијата. Парите нема да ги добиете веднаш, но сепак ќе дојдат. На сите слободни им се препорачува посериозно да тргнат во потрага по идеалниот партнер.

Прочитајте и...  Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Лав

Здраствените проблеми ќе ве вознемируваат, но наместо да се плашите добро би било да одите кај вашиот лекар и да добиете адекватен одговор. Ќе видите дека ситуацијата не е таква каква што замислувате. Помалку сте хипохондрични.

Девица

Имате доста обврски, но викендов не сте расположени за работа. Некое женско лице ќе ви помогне. Не го запоставувајте приватниот живот поради деловниот.

Вага

По работното време кое ќе ви помине вообичаено, посветете им се на пријателите. Не планирајте премногу настани, само оние кои ви се допаѓаат. Бидете практични викендов, ќе постојат ситни проблеми за кои ви е потребна практичност.

Скорпија

Задоволни сте од паричната ситуација, нешто ќе ве натера да се залагате уште повеќе. Партнерот ќе ви биде голема поддршка. Не се прејадувајте, можни се стомачни проблеми.

Прочитајте и...  Хороскоп за 29 мај - Овните ќе се збогуваат со лошото расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Стрелец

Некој во прилична мера ве исцрпува со неговата неодлучност. Време е да се завртите кон себе и своите потреби. Тврдоглавоста и ладниот став нема да ви помогнат во љубовното поле.

Јарец

Некој близок на вас многу ќе ви помогне. Можен е успех, само би требало да бидете далеку поамбициозни и посконцентрирани на она што го работите. Ве оптеретува нерасчистениот однос со партнерот.

Водолија

Убаво разгледајте ја целата ситуација пред изработувањето на планот. Поради должности овој викенд воопшто ќе немате време за забава. Многу важно во моментот е да соработувате и да ги послушате советите од поискусни луѓе.

Риби

Малку ви здосадила работата со која се бавите. Слободното време искористете го конструктивно, посветете му се на семејството во кое ќе дојде до позитивен пресврт. Имате поддршка од страна на партнерот.

Прочитајте и...  Од Куманово до Мексико: Запознајте ја Сандра, една од најубавите наши манекенки со интернационална кариера! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот

Слободен печат

Хороскоп за 29 мај – Овните ќе се збогуваат со лошото расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Слободен печат

Виц на денот – Ноќевање

Слободен печат

Во луксузна вила била уапсена старлетата Тијана Ајфон поради приредување на масовни оргии! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Целата рап заедница го мрази, а добротврните организации ги одбиваат неговите донации: Кој е раперот за кого целиот свет зборува? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски