Хороскоп за 22 јануари – Погледнете што ве очекува оваа среда!

Што велат ѕвездите за денешниот ден?

Овен

На полето за работа ви доаѓа големо растеретување и убави вести кои ќе ви ги донесат вашите блиски соработници. Можете да очекувате прилика уште подобро да запознаете некоја личност која ви се допаѓа. Оние во врска и брак ќе бидат во одлични односи.

Бик

Можете да очекувате дека ќе остварите многу добар однос со надредените кои ја ценат вашата работа и труд. На полето за љубовта ве очекува стабилна ситуација. Оние кои се во врска или брак со воден знак ги очекуваат нагласени страсти.

Близнаци

Работата ќе ви оди одлично. Ќе имате среќни околности на овој план. Коцките ќе се склопат токму онака како што ви одговара. Ви се допаѓа некоја личност со прилично слободни сфаќања, внимавајте тоа да не биде премногу за вашиот вкус.

Прочитајте и...  Марија од „Ај Кју“ не престанува да изненадува: Овојпат позира во проѕирен фустан без градник под него! (ФОТО)

Рак

Доколку ви биде укажана можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте пронашле партнер со кој може да останете подолго време. Направете посмел чекор нанапред.

Лав

Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Во љубовта можете да очекувате убав ден. Новите случувања на овој план ве прават радосни и сентиментални.

Девица

Очекувате дека некоја личност од далеку ќе ви овозможи помош и ќе биде потребно да и се заблагодарите за тоа. Доколку ви се допаѓа некое зафатено лице, денес ќе сфатите дека можеби е подобро да се откажете од таа приказна.

Вага

Конечно ќе добиете поддршка од многу важно лице. Искористете го тоа на вистинскиот начин. Во љубовта можете да се надевате на убави и страствени моменти со саканото лице, се топите во неговата прегратка.

Прочитајте и...  Водич за зимница: Стари рецепти од нашите баби за најдобри домати, пиперки и кисели краставички

Шкорпија

Ве очекува голем напредок, зголемување на платата или напредување е пред вас. Во љубовта пронајдете начин да го зајакнете односот со партнерот. Оние кои се во подолги врски ги очекува понуда за брак.

Стрелец

Лесно ќе ги завршите сите деловни обврски кои сте ги имале во план за денес. Можете да се надевате на опуштена атмосфера. Ви се допаѓа една личност која секодневно ја среќавате, доколку сте слободни обидете се да и пријдете.

Јарец

Доколку сте имале финансиски проблеми, во наредниот период ве очекува значително напредување. Во љубовта постојат многу знаци дека всушност сте ја пронашле сродната душа, па затоа подгответе се за посмели чекори.

Водолија

Можете да очекувате големо подобрување на полето на финансиите, како и прилика да напредувате ако се занимавате со приватна работа. Ситуацијата во вашата врска е повеќе од добра. Страста е насекаде распостелена.

Прочитајте и...  Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба - од дијабетес до болести на црниот дроб

Риби

Доколку во текот на денешниот ден потпишувате некој договор поврзан за работата, ве очекува сигурност и просперитет. Во љубовта подготвени сте да се борите за личноста која ви се допаѓа и тоа отворено го покажувате.

Прочитај повеќе

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам беше модна катастрофа на ревијата на својата сопруга: Викторија ги доби сите пофалби! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат

Песната со која Брајан Адамс го освои светот: Дванаесет седмици беше број еден на листите! (ВИДЕО)

Слободен Печат