Хороскоп за 12 август: Не откажувајте се од соништата!

Овен

Денес едноставно нема да имате концентрација за да делувате успешно. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се нервирате затоа што извршувањето на дадените задачи не ви оди од рака, подобро би било да се одморите или да излезете во друштво на блиски, пријатни луѓе. Добра вечера со чаша вино.

Бик

Гледате позитивни резултати и задоволни сте бидејќи сте успеале да ја докажете својата способност на работно поле. Можете да очекувате познанство кое ве води до интересна и убава врска. Одржувањето на рамнотежата понекогаш може да предизвика повеќе штета отколку корист, па денес немојте ништо да форсирате.

Близнаци

Ова е еден од оние денови кога ќе бидете на работ да доживеете нервен слом или триумфално откровение. Едно невнимателно движење може да предизвика катастрофа. Ќе добиете шанса значајно да профитирате. Прифатете го фактот дека животот понекогаш не е хармоничен и без стрес. Надминете ги проблемите.

Рак

Прочитајте и...  „Шенон не сака да бега од вистината - таа умира“ - Пријател на славната актерка откри сè за нејзината борба со ракот

Потрудете се да сослушувате што ви зборуваат другите, сакаат да ви помогнат. Можеби ќе воочите дека некој се обидува да ви соопшти одлична идеја, но вие не реагирате. Ако дозволите, уште некој да може да смисли нешто корисно. Однесувајте се кон своето тело со почит и респект кој го заслужува.

Лав

Обезбедете си квалитетно време за себе. Секој детаљ од вашиот изглед ќе биде внимателно испланиран, па постојано ќе изгледате совршено. Немојте да штедите кога се работи за вашето здравје. За да заштедите пари, нема да одите на редовен преглед или ќе отидете кон поевтин лекар.

Девица

Не можете да предвидите нечиј одговор на дадена тема или да воспоставите добра врска и комуникација со одредени соработници. Нема причина за расфрлување. Партнерот упорно и без објаснување ги игнорира вашите идеи. Без оглед на вашата тактика, не можете да го постигнете она што сте го намислиле.

Вага

Подобрување кога е во прашање полето на финансии. Подгответе се да направите некои важни промени. На емотивно поле добивате внимание од личност која ви значи и се надевате дека ќе влезете во врска. Ако сте во врска, дадете сѐ од себе за да ја смирите тензијата наместо да додавате масло на огнот.

Прочитајте и...  Здрави и убави - Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Скорпија

Фатете ја саканата личност за рака и одведете ја на најгласното место во околината. Заедно ќе уживате во задоволствата на животот. Ако сте сингл, љубовта ќе ја пронајдете за време на најнеочекуваното место. Можеби во продавница, во лифт, на прошетка… Не откажувајте се од соништата!

Стрелец

Во текот на денот потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Помогнете му на некој пријател кој е во неволја, или најмалку што можете да направите е да му дадете некој корисен совет. Можеби комуникативноста не е вашата силна страна, но овој ден ви е потребна забава и социјализирање. Дружете се со луѓето.

Јарец

Ова е поволен ден да се справите со тешките и комплицирани прашања и проблеми кои долго време ги одложувате. Ако сте во финансиска дилема, размислувајте во тишина и сами. Верувајте ѝ на интуицијата. Љубовната ситуација ќе биде стабилна само ако не бидете тврдоглави и нетрпеливи.

Прочитајте и...  Хроно појадок: Зучини тава

Водолија

На професионално поле можно е да не сте добро организирани и да ви е многу тешко сите обврски што ги имате, да ги остварите за еден ден. Партнерот нема доволно доверба во вас, и караниците стануваат сѐ почести. Внимавајте н на телесната тежина и исхраната. Занимавајте се со физичка активност.

Риби

Ви треба дополнителна претпазливост во деловните состаноци. Искуството ве предупредува дека не треба да ѝ верувате на личноста што сите ја фалат. За жал, љубовта и задоволството секогаш не одат заедно. Некој заслужува приоритет и затоа зачувајте ја потребната нота на дискреција. Здравјето ви е одлично.

Прочитај повеќе

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат