Хороскоп за 10 октомври: Девици, не дозволувајте да ве обземе тврдоглавост

ОВЕН
Не можете да ја дигнете главата од работа, напнати сте. Ни тоа не е лошо, бидејќи кога ќе мине работниот хаос, ќе имате време за расчистување. Иако се обидувате да ги средите брачно-партнерските односи, констатирате дека имате слаба корист од тоа. Тоа ве излудува, како и сознанието дека немате на кого да се потпрете.

БИК
Незадоволни сте, иако на моменти се обидувате да побегнете од тоа сознание. Она што е интересно, тоа ви поаѓа од рака во пријатно друштво. Бракот или врската веќе подолго време е во криза, па барате дефинитивно разјаснување. Разговарајте, убавиот збор отвора железни врати – позната ви е оваа изрека.

БЛИЗНАЦИ
Кога ќе останете сами, се пресметувате и доаѓате до сознание дека не сте на позитивна нула, туку во тежок минус. Брачните кавги се минливи и бенигни, затоа не треба да паѓа
те во очај и депресија. Пожелно е да посветите повеќе внимание на здравјето. Исцрпеноста, проследена со нередовна исхрана, може да доведе до активирање на здравствениот проблем од хронична природа.

Прочитајте и...  Најголемите заблуди во хороскопот: Овие особини ги толкуваме сосема погрешно

РАК
Полни сте со работен елан, така што сите планирани работи ќе ги завршите брзо и успешно, а ќе има и пари. Не дозволувајте да ја изгубите само контролата, само затоа што другите ви упатуваат забелешки. Свртете се кон убавите работи – да речеме кон љубовта.

ЛАВ
Пред вас е обемна работа за која однапред знаете дека нема да може лесно да се совлада, дополнително ќе бидете мотивирани за работа, но успехот нема да изостане. Бидејќи сте задоволни и со развојот на емотивната ситуација, размислувате за подарок со кој ќе го израдувате саканото лице.

ДЕВИЦА
Не дозволувајте да ве обземе тврдоглавост и непромисленост, зашто последиците може да бидат фатални. Иако се обидувате да ги средите брачно-партнерските односи, констатирате дека имате слаба корист од тоа. Тоа ве излудува, како и сознанието дека немате на кого да се потпрете.Чувајте го здравјето!

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

ВАГА
Под услов да се занимавате со професија што ви дава сигурност, можете да бидете задоволни. Во спротивно, ќе имате доволно време да се нервирате. Бидејќи ги знаете двете варијанти, решете се за онаа што моментно ви одговара. Она што може да ви биде тешко е сознанието дека немате кому да се доверите. Забележувате дека сѐ за што зборувате оди понатаму.

СКОРПИЈА
Работата ќе ви помогне да го зачувате чувствителниот нервен систем. Чувајте ги нервите за решавање на поголемите проблеми. Би сакале да имате доверба и можност за вербално зближување, но тоа моментно е невозможно. Се решавате за уште поголема изолираност и недоверливост. Но, тоа понекогаш
знае да биде меч со две острила.

СТРЕЛЕЦ
Остварувате успешна комуникација. Се трудите слободното време да го минувате надвор од дома. Бракот или врската веќе подолго време е во криза, па барате дефинитивно разјаснување. Разговарајте, убавиот збор отвора железни врати – позната ви е оваа изрека.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 4 јуни: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба, без разлика колку и да се трудите

ЈАРЕЦ
Се заситивте, но не и од старите добри пријатели. Тие со своите совети ви помагаат да ја надминете долгата криза. Понекогаш добронамерниот совет вреди пари. Размислете за ова. Се надевавте на нечија помош, но не само што не ја добивте, туку ви возвраќаат со контрауслуга.

ВОДОЛИЈА
Бидејќи ве очекува успешен ден, не дозволувајте да ви го расипат мали проблеми. Цел ден се одвива во знакот на системот на вредности и преиспитувања. Уживајте во него и дишете со полни гради. Не сте свесни колку сте среќни, но ќе се освестите еден ден – кога среќата ќе исчезне. Љубовта ве сака, работата исто така, а и уметноста, секако.

РИБИ
Многу очекувате од партнерот и тоа може да биде причина за разочарување. Посебно критичен ден бидејќи ќе го фатите партнерот во лага. На работното место ве очекува помал успех. Вниманието го вртите кон погрешни луѓе и како последица на тоа ќе ви се случуваат чудни работи.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат