Хороскоп за 10 октомври: Девици, не дозволувајте да ве обземе тврдоглавост – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

Хороскоп за 10 октомври: Девици, не дозволувајте да ве обземе тврдоглавост

ОВЕН
Не можете да ја дигнете главата од работа, напнати сте. Ни тоа не е лошо, бидејќи кога ќе мине работниот хаос, ќе имате време за расчистување. Иако се обидувате да ги средите брачно-партнерските односи, констатирате дека имате слаба корист од тоа. Тоа ве излудува, како и сознанието дека немате на кого да се потпрете.

БИК
Незадоволни сте, иако на моменти се обидувате да побегнете од тоа сознание. Она што е интересно, тоа ви поаѓа од рака во пријатно друштво. Бракот или врската веќе подолго време е во криза, па барате дефинитивно разјаснување. Разговарајте, убавиот збор отвора железни врати – позната ви е оваа изрека.

БЛИЗНАЦИ
Кога ќе останете сами, се пресметувате и доаѓате до сознание дека не сте на позитивна нула, туку во тежок минус. Брачните кавги се минливи и бенигни, затоа не треба да паѓа
те во очај и депресија. Пожелно е да посветите повеќе внимание на здравјето. Исцрпеноста, проследена со нередовна исхрана, може да доведе до активирање на здравствениот проблем од хронична природа.

РАК
Полни сте со работен елан, така што сите планирани работи ќе ги завршите брзо и успешно, а ќе има и пари. Не дозволувајте да ја изгубите само контролата, само затоа што другите ви упатуваат забелешки. Свртете се кон убавите работи – да речеме кон љубовта.

ЛАВ
Пред вас е обемна работа за која однапред знаете дека нема да може лесно да се совлада, дополнително ќе бидете мотивирани за работа, но успехот нема да изостане. Бидејќи сте задоволни и со развојот на емотивната ситуација, размислувате за подарок со кој ќе го израдувате саканото лице.

ДЕВИЦА
Не дозволувајте да ве обземе тврдоглавост и непромисленост, зашто последиците може да бидат фатални. Иако се обидувате да ги средите брачно-партнерските односи, констатирате дека имате слаба корист од тоа. Тоа ве излудува, како и сознанието дека немате на кого да се потпрете.Чувајте го здравјето!

ВАГА
Под услов да се занимавате со професија што ви дава сигурност, можете да бидете задоволни. Во спротивно, ќе имате доволно време да се нервирате. Бидејќи ги знаете двете варијанти, решете се за онаа што моментно ви одговара. Она што може да ви биде тешко е сознанието дека немате кому да се доверите. Забележувате дека сѐ за што зборувате оди понатаму.

СКОРПИЈА
Работата ќе ви помогне да го зачувате чувствителниот нервен систем. Чувајте ги нервите за решавање на поголемите проблеми. Би сакале да имате доверба и можност за вербално зближување, но тоа моментно е невозможно. Се решавате за уште поголема изолираност и недоверливост. Но, тоа понекогаш
знае да биде меч со две острила.

СТРЕЛЕЦ
Остварувате успешна комуникација. Се трудите слободното време да го минувате надвор од дома. Бракот или врската веќе подолго време е во криза, па барате дефинитивно разјаснување. Разговарајте, убавиот збор отвора железни врати – позната ви е оваа изрека.

ЈАРЕЦ
Се заситивте, но не и од старите добри пријатели. Тие со своите совети ви помагаат да ја надминете долгата криза. Понекогаш добронамерниот совет вреди пари. Размислете за ова. Се надевавте на нечија помош, но не само што не ја добивте, туку ви возвраќаат со контрауслуга.

ВОДОЛИЈА
Бидејќи ве очекува успешен ден, не дозволувајте да ви го расипат мали проблеми. Цел ден се одвива во знакот на системот на вредности и преиспитувања. Уживајте во него и дишете со полни гради. Не сте свесни колку сте среќни, но ќе се освестите еден ден – кога среќата ќе исчезне. Љубовта ве сака, работата исто така, а и уметноста, секако.

РИБИ
Многу очекувате од партнерот и тоа може да биде причина за разочарување. Посебно критичен ден бидејќи ќе го фатите партнерот во лага. На работното место ве очекува помал успех. Вниманието го вртите кон погрешни луѓе и како последица на тоа ќе ви се случуваат чудни работи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close