Хорор во Виена: Мајка си ги убила трите деца, па се заканила со самоубиство (ВИДЕО)

Aвстриската полиција ја истражува смртта на две девојчиња и едно момче во Виена чија мајка денеска е уапсена денеска откако повикала полиција и кажала дека ги убила своите деца, пишува хрватскиот Index.hr.

31-годишната жена рано утрово повикала полиција и рекла дека ги убила своите деца и дека сака да изврши самоубиство, соопшти виенската полиција.

Полицијата пристигнала во станот во областа Донауштад, каде мајката е уапсена со повреди кои сама си ги нанела, и ги пронашла телата на деца.

Тригодишно девојче и осуммесечно момче биле веќе мртви, а најстарото, деветгодишно девојче сè уште давало знаци на живот, па итно било пренесено во болница, но лекарите не успеале да ја спасат.

Судскиот лекар рекол дека децата најверојатно починале од задушување. Сепак, засега не е познат мотивот за убиството.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Во Скопје се одржува фестивал на грчка храна

Мајката и таткото на децата се повредиле меѓусебно при насилна расправија пред неколку недели. По инцидентот, властите му наредиле на таткото привремено да се исели од станот, соопшти полицијата.

 

 

 

Поврзани вести

СДСМ: Инфектологот Вело Марковски се расфрла со теории на заговор поврзани со коронавирусот

Слободен печат

По десет години зад решетки: Неонацистот и негатор на Холокаустот, Хорст Малер на слобода

Слободен печат

ВИДЕО | Андоновски: ФФМ ги решава крупните проблеми, потребно е поактивно вклучување и на општините

Слободен печат

Основачот на американскиот култ „Нексием“, Кит Раниер осуден на 120 години затвор

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се крие и не го кажува ставот за Делчев и македонскиот јазик

Слободен печат

Митко Јанчев повикува на мирен протест за смена на Мицкоски

Маријана Митровска

Остави Коментар