Хорор во Велика Британија: Прегазени деца, откако автомобил влета во нив (ВИДЕО)

Дванаесетгодишно момче загина, а пет деца се повредени откога автомобил влета во топла деца пред училиште во Есекс, Велика Британија.

Според британските медиуми, полицијата започнала истрага и потврдила дека едно од момчињата им подлегнало на повредите.

Засега нема други информации за инцидентот.

Училиштето пред кое се случи овој инцидент, како и околните улици се затворени.

Прочитајте и...  Понеделник втор ден Велигден, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Прочитај повеќе

Автомобилски гигант БМВ ќе произведува медицински маски

Слободен печат

Италија ги затвори пристаништа за мигрантите поради коронавирусот

МИА Агенција

Се бара начин да им се помогне на сточарите за откупот на јагнето во Малешевијата

Слободен печат

Германија ќе прифати до 500 малолетни бегалци, првите 50 следната недела

МИА Агенција

Одобрени првите бескаматни кредити за поддршка на 136 мали и средни компании во висина од 1,26 милиони евра

Слободен печат

Вработените во судската служба неискористениот дел од годишниот одмор да го искористат до 31 мај годинава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Австриската економија пандемијата ја чини 11 милијарди евра

МИА Агенција

Чулев: Во наши раце е најсилното оружје за запирање на ширењето на вирусот, а тоа е социјалната дистанца

Слободен печат

Бројот на починати од Ковид-19 во Шпанија е помал во однос кон крајот на март

МИА Агенција

Се одложува издржувањето на казна затвор за оние лица кои се осудени до три години

Слободен печат

Во Франција привремено без работа останаа 6,3 милиони лица

МИА Агенција

Димитров: Ја примивме помошта од пријателска Турција, од турскиот народ до македонскиот народ

Слободен печат