Хорор во Велика Британија: Прегазени деца, откако автомобил влета во нив (ВИДЕО) - Слободен печат

Хорор во Велика Британија: Прегазени деца, откако автомобил влета во нив (ВИДЕО)

Дванаесетгодишно момче загина, а пет деца се повредени откога автомобил влета во топла деца пред училиште во Есекс, Велика Британија.

Според британските медиуми, полицијата започнала истрага и потврдила дека едно од момчињата им подлегнало на повредите.

Засега нема други информации за инцидентот.

Училиштето пред кое се случи овој инцидент, како и околните улици се затворени.

Прочитајте и...  Андоновиќ: Вучиќ призна дека е пропуштена шансата за компромис со Приштина поради што Србија ќе ја плати цената

Прочитај повеќе

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Остави Коментар

оне × два =

Прочитај повеќе

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат

Баша: Оваа Влада има тенденција да го зграпчи Уставниот суд, со што прави државен удар

Слободен печат

ГРИПОТ ЈА ЗЕДЕ И ВТОРАТА ЖРТВА: Почина старец на Инфективна клиника

Слободен печат