Хорор во САД: Брат на поранешна НФЛ ѕвезда влета на терен и застрела тренер

Принтскрин/Твитер

Натпревар во младински категории во американски фудбал во Далас, САД трагично заврши за тренерот Мајк Хикмон на една од екипите бидејќи беше застрелан од навивач кој влета на теренот.

На социјалните мрежи се појави видео снимка на која се гледа како доаѓа до прекин на натпреварот поради незадолни навивачи кои влетаа на теренот по што настана хаос на теренот и во еден момент се слушнаа истрели.

Тренерот на едната екипа, Мајк Хикмон остана да лежи на теренот, а веднаш притрчаа да му укажат помош, но за жал тренерот им подлегна на повредите.


Полицијата веднаш објави потерница по првооомничениот за убиството на Хикмон, а тоа е братот на поранешната НФЛ ѕвезда, Акиб Талиб. Според очевидци на несреќниот настан, и Акиб Талиб бил присутен на натпреварот што се играл во Далас, но не учествувал во инцидентот.

Осомничениот Јакуб Салик Табик во понеделникот сам и се предал да полицијата во Далас која го идентификува како првоосомничен за убиството на несреќниот тренер Хикман.

Видео на денот