Хорор во Осиек: Млада девојка убиена од нејзиниот дечко полицаец

Фото: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Синоќа околу 22.05 часот во стан во Осиек е убиена 21-годишна жена, соопшти хрватската полиција. Од полицијата тврдат дека во моментов не можат да дадат повеќе информации, освен што смртта на девојката била предизвикана од огнено оружје, кое било службено оружје на полицаец кој не бил на должност. Неофицијално се работи за момчето на убиената девојка, но се уште не се познати околностите на нејзината смрт.

„Синоќа околу 22.05 часот во стан во Осиек е убиена 21-годишна жена. Во овој момент не можеме да дадеме повеќе информации за динамиката на овој настан, освен што смртта на девојката била предизвикана од огнено оружје, кое е и службено оружје на полициски службеник кој не бил на должност, кој бил присутен во стан во моментот на настанот. Полициските службеници продолжуваат со утврдување на сите факти и околности за овој настан, за што навремено ќе ја информираме јавноста“, соопштија од полицијата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот