ХОРОР ВО ЊУЈОРК: Пет лица избодени со нож додека прославувале Ханука

Осомничен за нападот е 37-годишниот Томас Графтон, кој според медиумите околу 22.00 часот влегол во домот на рабинот со мачета во рацете и ги нападнал присутните.

Во домот на еден рабин во САД, пет лица биле избодени до смрт, додека прославувале Ханука, а полицијата во САД го пронашла напаѓачот, кој бил целиот со крв, пренесуваат американските медиуми.

Станува збор за 37-годишниот Томас Графтон, кој според медиумите околу 22.00 часот влегол во домот на рабинот со мачета во рацете и ги нападнал присутните.

Подоцна тој бил лоциран додека со неговото возило се движел преку мостот „Џорџ Вашингтон“ и бил приведен во Харлем.

Тој ќе одговара за обид за убиство и за разбојништво, информира началникот на полицијата, а пренесуваат тамошните медиуми.

 

Прочитајте и...  Интерпол: Криминалците го користат коронавирусот за кибер напади врз корпорациите

Прочитај повеќе

Во исчекување на протоколите, МОН објави прирачник за чистење на училиштата

Слободен печат

Од почетокот на кризата околу 20.000 луѓе загубиле работа: Работодавачи делат откази и на хронично болни лица

Се урна понтонски мост при воена вежба во Русија, повредени 18 лица

Слободен печат

Цивил со осуда против насилството и делата од омраза

Слободен печат

Едно лице обвинето за недозволено поседување оружје и муниција во Скопје

Слободен печат

„Букинг“ отпушта 4.000 вработени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СДСМ и понуди на ДПА да биде дел од владината коалиција

Слободен печат

Пад на приходите на „Дизни“ за 42 отсто

Слободен печат

Букинг ќе отпушти повеќе од 4.000 вработени

Слободе печат

Одбележување Светска недела на доење – поддршка на доењето за поздрава планета

Слободен печат

Министерство за одбрана: Нашите војници во УНИФИЛ во Либан се безбедни

Слободен печат

Јужна Кореја прави сателит за следење на активностите на Северна Кореја

Слободен печат