6 C
Скопје

Хорор во Куманово, силувано девојче од пријател на мајката

Во петокот во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од страна на Б.Н. од Куманово.

Напаѓачот претходни ѝ бил познаник на мајката на девојчето која за грозоморниот чин ја алармираше полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајка во Скопје, повредени три лица

Поврзани вести

Кривична за директор кој ги одвел учениците на скапа екскурзија во Охрид

Слободен печат

Приведен возач на камион со 2,44 промили алкохол   

Слободен печат

Приведен малолетник, крадел кај стигне

Слободен печат

Двајца полицајци тепале затвореник во струмичкиот затвор

Слободен печат

Судењето за „Меѓународен сојуз” продолжува на 10 декември

Приведен криминалец баран со потерница

Остави Коментар