Хорор во Јаково: Син возел ПИЈАН со 3,6 промили, а во несреќата загинала неговата МАЈКА!

Во Јаково, Белград дошло до тешка сообраќајна несреќа во која загинало едно постаро женско лице, а две се повредени, пренесува Танјуг.

Возачот Ж.Г. (53) чија мајка настрадала во несреќата уапсен е по налог на Вишото јавно обвинителство во Белград, а во вторник ќе биде приведен на сослушување.

Ж.Г. имал 3,6 промили алкохол во крвта и возел нерегистриран автомобил.

Ниту тој ниту настраданата жена, која е негова мајка не биле врзани со безбедносен појас во моментот на несреќата.

Две женски лица од вториот автомобил се повредени.

До несреќата дошло околу 20.20 часот во судар на голф со регистрација од Рума и форд со белградски таблици.

Прочитајте и...  По конститутивната седница, од денес почнуваат разговори за формирање нова влада

Прочитај повеќе

Доктор Коровешовска: Охридските журки ќе ни се удрат од глава за две недели кога ќе врие заразени од Ковид 19

Мирослава Бурнс

Силен земјотрес ја погоди југоисточна Турција

Слободен печат

Непријатно искуство: На Муцунски не му дозволиле да го внесе тротинетот во Собранието

Слободен печат

Мицотакис направи мали промени во грчката влада

Слободен печат

Од утре дожд и намалување на температурата

Слободен печат

НСГРИТГ најави протест – покачувањето на струјата е поради недомаќинското работење

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Општина Чаир објави тендер за фирма што ќе ја отстрани дивоградбата пред ТЦ Мавровка

Слободен печат

Израел бомбардирање воени цели на сириската војска

Слободен печат

Дел од корисниците во општините Аеродром, Сопиште, Ѓорче Петров и Чучер-Сандево утре ќе имаат прекин на електричната енергија

Слободен печат

Експлозија на боца со кислород во болница во Приштина: Пациент заразен со Ковид-19 се здобил со изгореници

Слободен печат

Над 65 илјади земјоделци аплицирале за субвенции

Слободен печат

Кој ќе одговара за трагедијата во Претор?