ХОРОР ВО ГРЦИЈА: Албански државјанин ја запалил својата жена поради љубомора - Слободен печат

ХОРОР ВО ГРЦИЈА: Албански државјанин ја запалил својата жена поради љубомора

Јавноста во Грција денеска беше шокирана од еден хорор настан што се случил во Каламата, Грција. Имено 45 годишен државјанин на Албанија ја запали својата 39 годишна жена, и после тоа и сам себеси си се запалил, пренесува Топ Чанел. 

Според грчките медиуми целиот настан се случил во нивниот дом, додека силните извици на жената ги алармирале соседите.

Парот имал расправија, нешто што според соседите се случувало често. Целиот настан според информациите се случил заради љубомора.

Жената се здобила со сериозни повреди и се бори за живот, додека мажот исто така се здобил со повреди и завршил во болница.

За среќа, децата не биле дома кога се случил инцидентот, додека билапотребна интервенција и на пожарникарите за да се изгасне огнот.

Прочитајте и...  СЗО оцени дена заканата од корона вирусот е „висока“ на меѓународно ниво

Прочитај повеќе

Офицерот на ЦИА кој го организирал убиството на Сулејмани загинал во падот на авионот во Авганистан

Слободен печат

Котевска: Да појасниме, не стојам јас до Леонардо ди Каприо, тој стои до мене (ФОТО)

Слободен печат

Мицкоски: Да ја слушнеме јавната расправа, па ќе видиме дали може да се поддржи поинакво решение за Законот за ЈО

Слободен печат

Нов земјотрес во Турција ги извади граѓаните на улица

Слободен печат

Османи: Со носењето на законот за ЈО ќе им се одземат аргументите на земјите кои се против проширувањето на ЕУ

Слободен печат

Кордалов: За безбедноста на интернет потребно е родителите први да го започнат разговорот со децата, пред некој друг да го стори тоа

Остави Коментар

thirteen − 1 =

Прочитај повеќе

Мерките за заштита од загаденост во Тетово престануваат да важат

Слободен печат

НАкС: Во МОН не уверуваа дека не се одговорни за основање синдикати на универзитетите

Слободен печат

Италија во март ќе организира референдум за намалување на бројот на пратеници

МИА Агенција

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со транспарент на јавната расправа: Јовески, до кога ќе го криете писмото со кое Катица ви даде незаконска наредба

Слободен печат

Српската опозиција „1 од 5 милиони“ одлучи да се бори против Вучиќ на избори

Слободен печат

Научниците на различни начини се обидуваат да дознаат од каде точно тргна коронавирусот

Слободен печат