Хорор во Гиновци: Го убил сопствениот брат и го закопал во дворот од семејната куќа

Фото: Гиновци/илустрациија/ Јутјуб принтскрин

Жител на кривопаланечкото село Гиновци вчера бил уапсен откако некој го пријавил дека уште пред неколку недели си го убил братот и го закопал во дворот од семејната куќа, соопшти МВР.

„На 10.06.2022 во 15.15 часот во с.Гиновци, кривопаланечко, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.А.(40) од с.Гиновци, постапувајќи по пријава добиена во 14.30 часот според која тој пред неколку недели, по претходна расправија, го усмртил неговиот брат С.Џ.(29) од истото село и го закопал во дворот од семејната куќа. Полициски службеници од Полициско одделение Ранковце излегле на местото, а Ф.А. бил приведен во полициска станица и при извршен службен разговор го признал делото“, велат од полицијата.

Јавен обвинител, полициска екипа, претставници од Институт за судска медицина и од Центарот за социјални работи извршиле увид, телото е пронајдено и по насока на обвинител е предадено за обдукција.

По целосно расчистување на случајот против сторителот ќе биде поднесена кривична пријава, а од страна на Судија на претходна постапка определена е мерка притвор во времетраење од 30 дена и ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор К’шање, додаваат од МВР.

Видео на денот