ХОРОР ВО ДРАЧ: Тинејџери врзувале и групно силувале 8-годишно девојче во училиште

Тежок сексуален скандал се случил во градот Драч. Топ Чанел дознава дека полицијата уапсила 16-годишно момче за групно силување на 8-годишно девојче.

Од првичните податоци се дознава дека овој страшен настан се случил пред околу 3 недели во селото Арап во Драч, но сега бил објавен. Детето било пронајдено врзувано во училиштето од страна на наставниците.

Истиот медиум јавува дека полицијата даде само кратка информација, со цел да се скрие настанот. Во официјалното соопштение се вели дека „на 5 јули бил приведен 16-годишник со иницијали А.Р., бидејќи овој граѓанин е осомничен дека сторил кривични дела предвидени во Кривичниот законик. Исто така, беше отворена кривична постапка за граѓанинот Н.К., 13 годишник. Засега не можеме да објавиме другите податоци”, стои во известувањето објавено од полицијата.

Прочитајте и...  Албанија за безбеден одмор на туристите ангажираше 1.600 полицајци

Според медиумите настанот се случил внатре во основното училиште „Муслим Хида“ во местото Арап, Драч. Момчињата на 15 и 17 годишна возраст како и девојката се жители на тоа место.

РТВ Ора јавува дека 8-годишното девојче било пронајдено од наставниците на четвртиот спрат од училиштето врзувана и потоа било откриено се.

Медиумот контактирал со семејството на девејчето, кои изјавиле дека помиуваат низ тежок период затоа што нивната ќерка доживеела тешка траума по настанот.

Прочитај повеќе

Франција не ја забранува целосно „Хуавеј” од 5G мрежата, но воведува ограничувања

Слободен печат

ДУИ бара само премиер, Села албанска цела да е?!

Соња Христовска Угриновска

Поради голем број новозаразени со Ковид-19, одложено отворањето на Таџ Махал

Слободен печат

Хјустон и Остин бараат дозвола да наредат луѓето да останат дома поради Ковид-19

Слободен печат

Научници бараат од СЗО да ги промени препораките поради докази за воздушна трансмисија на Ковид-19

Слободен печат

Иранските власти тврдат дека изградиле подземни ракетни градови

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев порача дека заврши времето на груевизмот и национализмот, за Мицкоски овие избори се за обелување на образот на нашите предци

Слободен печат

Во континуитет висок број починати и новозаразени од Ковид-19 во земјава

Слободен печат

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со појава на град

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Научници бараат од СЗО да ги смени препораките: Коронавирусот се пренесува и преку воздух

Слободен печат

Вандализам на ловиштата во Македонска Каменица

Слободен печат