ХОРОР ВО ЧИКАГО: Задавиле бремена жена, и го исекле стомакот и го украле бебето (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ХОРОР ВО ЧИКАГО: Задавиле бремена жена, и го исекле стомакот и го украле бебето (ВИДЕО)

Деветнаесетгодишната бремена девојка, која исчезнала минатиот месец, најдена е мртва во една куќа во Чикаго, по три недели откако некој и го исекол стомакот и и го украл бебето.

Марлен Очоа-Лопез била во последниот месец на бременоста, кога на 23 април и се губи секаква трага.

Полицијата го најде нејзиното тело и соопшти дека починала од последици на давење.

-Сметаме дека е убиена, а по нејзината смрт бебето е извадено од нејзиното тело”, изјави портпаролот на полицијата во Чикаго, Ентони Гулелми.

Деветнаесетгодишната девојка исчезнала, откако отишла да купува облека за бебето заедно со некоја жена која ја запознала на Фејсбук. Полицијата приведе четири лица, но не даде дополнителни информации за нивната вмешаност во ова ужасно убиство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close